Drobečková navigace

Agroregina > Ostatní technika > Nakladače NOVOTNÝ

Nakladače B 861, B 961

Smykem řízené kompaktní nakladače "BOBEK" 

jsou určeny pro práce v nejrůznějších odvětvích stavebnictví a zemědělství. Pro svoje vysoké manévrovací schopnosti se tyto nakladače uplatňují při pracovně náročných úpravách terénů, přípravách terénu pro stavby, nakládání a přemísťování materiálu, provádění výkopů, zvedání nákladů např. palet atd. Pomocí jednoduchého systému rychloupínače je možné snadno a rychle připojovat i uvolňovat různá přídavná zařízení, která značně rozšiřují pracovní možnosti – tedy využitelnost těchto nakladačů. Při použití rozsáhlého sortimentu přídavných zařízení se tento stroj stává skutečně všestranným. Lze ho použít k výkopům, skrývce, vyrovnávání terénu, rozrušování asfaltu a betonu, zvedání palet, balíků slámy, sena, šetří těžkou ruční práci při manipulaci ve stodolách a ve stájích (vyhrnování,…)Jedinečnou předností všech typů nakladačů „BOBEK“ je jejich ovládání. Veškeré pohyby nakladače včetně ovládání výložníku a lopaty (případně jiného přídavného zařízení) se zajišťují pomocí křížových ovladačů s ergonomickými rukojeťmi. Ovládání je velice snadné, nevyžaduje žádnou velkou sílu, čímž prakticky odstraňuje únavu obsluhy z této činnosti. Další originalitou nakladačů „BOBEK“ je jejich vzhled. Vyznačuje se oblými tvary všech základních partií stroje, využitím plastových krytů střechy kabiny a motorového prostoru.

Pohon všech tří typů nakladačů je odvozen od motoru Zetor (bližší spec.v tech. parametrech) přes hydraulický systém, čerpadla, hydromotory, rozvaděč a ovladače kompletně dodávaných špičkovou firmou Rexroth. Vyrovnávání lopaty při zvedání výložníku je automatické, pomocí vyrovnávacího bloku. Nakladače jsou vybaveny bezpečnostním systémem, který blokuje hydraulický ovládací okruh (při současném zabrzdění hydromotorů) zvednutím závory v kabině.

 

 

B861

B961

Provozní hmotnost (kg)

3350 

3580 

Jmenovitá nosnost (kg)

1000 

1200 

Max. vysýpací výška (mm)

2674 

2719 

Navršený objem lopaty (m3)

0,53 

0,60 

Max. hnací síla (Kn)

29

32

Zdvihací síla (kN)

21,3

29,6

Trhací síla (kN)

21,3

28,7

Stoupavost (%) 

36

36

Max. rychlost pojezdu (km/h) 

12 (18)

12,5 (18,5)

Konstrukce kabiny 

ROPS/FOPS 

ROPS/FOPS 

Vyrovnávání polohy pracovního zařízení 

hydraulické 

hydraulické 

Motor

Cummins B3.3

Cummins B3.3T

Výkon motoru (HP / kW)

60 / 45

74 / 57

Pracovní, ovládací a pojezdová hydraulika 

BOSCH/REXROTH 

BOSCH/REXROTH 

 

   
     

 

Smykové nakladače Bobek - konstrukční změny

U populárních českých nakladačů Bobek 861 a 961, které jsou již od roku 2000 spolehlivým prodejním artiklem firmy Agroregina Olomouc, dochází v těchto dnech k podstatným změnám v jejich konstrukci. Jedná se konkrétně o kompletní přepracování výložníku, které vylepšuje už tak velmi dobré pracovní parametry nakladače. Změna spočívá především v přemístění přímočarých hydromotorů do míst, kde bude možné plně využít silového potenciálu hydraulické soustavy. Uživatelé jistě ocení vyšší zdvihací a trhací sílu při nezměněné ceně stroje. 

 

Napište nám

Kontaktní formulář

Videa prodávaných strojů 
na YOUTUBE.

http://www.youtube.com/user/SOMEJH?feature=mhee.
videa-spolecnosti-some-na-youtube-111-news.jpg

TECNOMA

 

IMG_1150.jpg

Návštěvnost stránek

139676
agro_footer.png